Az Aldi és a Lidl nem tart a Brexittől
Egy olyan piacra törnek be, amelyik látszólag sok jóval nem kecsegtet.
Egy olyan piacra törnek be, amelyik látszólag sok jóval nem kecsegtet.
Politikai ellenfelei már az Egyesült Királyság végét vizionálják arra az esetre, ha megállapodás nélkül lépnek ki a britek az EU-ból. A kutatók csak nagyon durva gazdasági visszaesést. Johnson elszánt.
Jeremy Hunt erős indítással szállt be a Theresa May utódlásáért folyó harcba.
A bizonytalan Brexit olyan hatásmechanizmusokkal járhat, amit vélhetően nem tud átvészelni az egyébként is gondokkal küzdő brit autógyártás.
Távozó bankok, hiányzó munkaerő, növekvő árak, visszaeső ingatlanpiac, és így tovább. A Bloomberg összeszedte, hogyan reagáltak a befektetők már eddig az EU-ból való kilépésre.
Az Equilor elemzői szerint mozgalmas év áll előttünk.
A magyar kormány mintha nem is fogná fel, milyen következményekkel jár, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül zuhan ki az EU-ból. Az unió és legtöbb tagországa távolról sem ennyit nyugodt.
Újabb részletek szivárogtak ki a brit EU-tagság megszűnésének gazdasági következményeiről összeállított kormányzati tanulmányból.
Péntek reggel óta nagyjából biztosra vehetjük, hogy lesz Brexit, méghozzá 2019 márciusában. A békés elválásról szóló 15 oldalas megállapodásban azonban ennél több dolgot is tisztáztak a felek, így az a több százezer magyar is választ kaphat a kérdéseire, akiket közvetlenül érint az Egyesült Királyság kiválása az EU-ból.
Különben nem repülhetnek szabadon az unióban a Brexit után.
A külföldi EU-munkavállalók fontolgatják távozásukat